6 Znaków, dzięki którym dowiesz się, że Twoja dieta jest dobra lub zła

Bardzo wiele osób co jakiś czas nabiera ochoty na wprowadzenie zmian do swojego dotychczasowego życia, najczęściej ludzie skupiają się na tym, aby zrobić coś ze swoją wagą, czyli najlepiej pozbyć się kilku, bądź też kilkunastu kilogramów, których jest za dużo. Dlatego też ludzie zaczynają żyć według nowych zasad, zmieniając przy tym całą swoją dietę.

Decydują się również pójść na siłownie, po to aby jak najszybciej móc zobaczyć jakieś efekty. Jak się jednak okazuje mało kto jest w stanie schudnąć, ponieważ najczęściej osoby, które chcą schudnąć stosują się do błędnych zasad diety i wybierają taki plan odchudzania, który już od samego początku nie ma prawa bytu.

W jaki sposób wybrać plan odchudzania, który będzie efektywny i jak rozpoznać czy dany plan jest dobry.

Rezygnowanie z ulubionego jedzenia

Jeśli w Twojej diecie jesteś zmuszony, aby zrezygnować ze wszystkiego co lubisz i masz zamiar karmić się tylko tym co Ci w ogóle nie smakuje to możesz być pewny, że taka dieta nie przyniesie zadowalających rezultatów.

Oczywiście jakiś czas może uda Ci się trzymać taką dietę, jednak naprawdę nie oszukuj się, że będzie trwało to wiecznie, ponieważ tak nie będzie.

Prędzej czy później nadchodzi ten gorszy dzień, gdy nie jesteś w stanie już wytrzymać i siła woli pęka, dlatego też decydujesz się na pizze, piwo czy jakieś batoniki.

Jeśli naprawdę zależy Ci na tym, aby Twoje dieta odchudzająca była skuteczne to powinieneś pamiętać, aby opierała się ona o pełnowartościowe produkty i uwzględniała w nich pewnego rodzaju odstępstwa od czasu do czasu.

Jeżeli nie jesteś profesjonalnym zawodnikiem sportów kulturystycznych to nie ma sensu tak się katować.

Dieta nie nadaje się dla zwykłych ludzi

Aby dieta przyniosła prawdziwy oczekiwany rezultat to musisz dopasować ją do siebie i do tego jaki tryb życia prowadzisz.

Będziesz musiał poradzić sobie z naprawdę wieloma, trudnym z perspektywy diety sytuacjami, takimi jak chociażby spotkania ze znajomymi, obiady w święta czy wypady do restauracji ze swoją drugą połówką.

Jeżeli nie jesteś w stanie znieść poczucia winy za zjedzony kawałek ciasta, który został przygotowany przez Twoją mamę to zapewne nie będziesz w stanie zbyt długo wytrzymać w takich warunkach.

Stosowanie się do restrykcyjnych zasad nie ma sensu, gdyż nie są one dopasowane do rzeczywistości, a jedyne co to są w stanie utrudnić odchudzanie i do tego wywołać wyrzuty sumienia w Twojej głowie.

Odpowiednia ilość substancji odżywczych

Postaraj się, aby Twoja dieta nie bazowała tylko na kilku podstawowych produktach, które będą powtarzały się u Ciebie jak mantra, ponieważ jeżeli tak się stanie to możesz być pewnym, że nie dostarczysz w taki sposób swojemu organizmowi odpowiedniej ilości substancji odżywczych.

Zapewne dzięki takiej monodiecie osiągniesz szybki rezultat i zobaczysz, że waga spadła, jednak prawda jest taka, że przyniesie Ci to naprawdę wiele negatywnych skutków zdrowotnych.

Gdy minie kilka tygodni na takiej diecie, w której jedynymi produktami będzie gotowany kurczak, sałata i jogurt naturalny to zobaczysz, że Twój organizm zacznie domagać się większej ilości witamin i minerałów.

Pamiętaj, że najlepsza dieta to taka, którą bez problemu jesteś w stanie stosować przez całe swoje życie. Dieta powinna być zawsze dobrana do konkretnej osoby. Są np. specjalne diety w zależności od typu skóry!

Dlatego jeżeli zależy Ci na zdrowym i efektywnym chudnięciu to musisz pamiętać o tym, aby wprowadzić do swojego życia zasady związane ze zdrowym i racjonalnym żywieniem.

Odchudzanie jest zbyt ciężkie

Samo hasło typu 10 kilogramów w miesiąc to na pewno coś zachęcającego, dlatego też tego typu cudowne diety zyskują z roku na rok coraz większe grono zwolenników.

Niestety, ale musisz zdawać sobie sprawę z tego, że utrata wagi, która dokonana zbyt szybko będzie wiązała się zapewne z efektem jojo. Musisz zdawać sobie z tego sprawę, gdy będziesz wybierał program odchudzania.

Jeżeli zależy Ci na najlepszych efektach, które pozostaną na bardzo długo to musisz pamiętać o tym, aby być gotowym na znacznie dłuższą drogę.

Najbezpieczniej będzie Ci schudnąć, jeżeli będziesz pozbywać się tylko jednego kilograma masy ciała na tydzień, więcej naprawdę może Ci zaszkodzić.

Ciągłe uczucie głodu

Dobra dieta będzie tylko wtedy, gdy Twój głód zostanie zaspokojony, a Ty będziesz czuć się dobrze z tym co jesz.

Częsty problem wśród naprawdę wielu osób, które chcą się odchudzać jest fakt, że nie są oni w stanie zapanować nad uczuciem głodu. Dzieje się tka najczęściej dlatego, że jedzą oni posiłki, które są wysoko przetworzone i mają wysoki indeks glikemiczny.

Tego typu posiłki bardzo szybko trawią się w organizmie i w wyniku szybkiego wyrzutu insuliny nie powodują, że uczucie nasycenia jest długotrwałe.

Dlatego pamiętaj, aby dobierać produkty jak najmniej przetworzone, ponieważ to one pozwolą Ci zadbać o swoją dietę i to dzięki nim nie będziesz miał ochoty podjadać.

Wielu dietetyków jest zgodnych z tym, że najlepszą decyzją będzie zastosowanie planu opartego o 3 większe posiłki i 2 mniejsze.

Dzięki 5 posiłkom dziennie, które będą składały się z nisko przetworzonych produktów to zobaczysz, że będą one przynosiły naprawdę dobre efekty.

Jeżeli nie zależy Ci na tym, aby w Twoim żołądku działa się ciągle wojna to powinieneś skupić się na tym, aby te posiłki naprawdę były w stanie Cię wypełnić, a ponadto żeby składały się ze zdrowych produktów, które będą dostarczać odpowiednią ilość składników odżywczych.

Liczenie kalorii

Jeżeli należysz do osób, które nie lubują się w matematyce to zapewne radości nie będzie sprawiało Ci liczenie kalorii.

Oczywiście najlepiej jeżeli wszystko miałbyś dokładnie wyliczone, ponieważ wtedy będziesz pewny, że wszystko dobrze robisz i będziesz widzieć najlepsze efekty.

Większość ludzi jednak ma to do siebie, że czuję się w pewien sposób onieśmielona poprzez potrzebę związaną z wykonywaniem skomplikowanych rachunków tylko po to, aby móc coś zjeść.

Jeśli należysz do tego grona to spokojnie możesz sobie z tym wszystkim poradzić. Dla przeciętnego zjadacza chleba w zupełności wystarczy to, że postawi na zdrową dietę, która jest oparta na świeżych oraz nieprzetworzonych produktach, to nie będziesz musiał zbytnio skupiać się na liczeniu kalorii.

Dieta, która będzie oparta na warzywach, owocach, orzechach, nasionach, rybach, nabiale oraz produktach pełnoziarnistych oraz dużej ilość białka pozwoli Ci bez większego problemu na zrzucenie nadmiaru kilogramów, a co najważniejsze nie będzie Ci groził efekt jo-jo.

Magicznych sposobów na odchudzanie w zasadzie nie ma. Najważniejsze przy odchudzaniu będzie kierowanie się zdrowym rozsądkiem i zadbanie o aktywność fizyczną, która jest niezbędna jeżeli macie zamiar schudnąć.

 

One thought on “6 Znaków, dzięki którym dowiesz się, że Twoja dieta jest dobra lub zła

Comments are closed.