facebook_pixel

Jagody ACAI Poradnik – Najważniejsze Właściwości, Opinie i Efekty

Niezwykłe właściwości – jagody Acai dla Ciebie!

Jagody Acai nie są tajemniczym suplementem powodującym utratę wagi i nie pomogą Ci w spaleniu tkanki tłuszczowej. Jednak są one zdrowe i naładowane przeciwutleniaczami. Dowiedz się, jak Acai mogą naprawdę Ci pomóc.

Produkty zawierające Acai zdziałają cuda i pomogą schudnąć „na wczoraj”.

Jagody Acai są tajemniczym suplementem powodującym utratę wagi i pomogą Ci w spaleniu tkanki tłuszczowej.

Dodatkowo są to zdrowe jagody naładowane przeciwutleniaczami.

Czym są jagody Acai?

Niestety, jest wiele nieporozumień na temat Acai (wymowa: asai). Dla szybkiego zarobku marketerzy sprawili, że biedne jagody, suplementy do oczyszczania jelita grubego oraz wiele innych produktów nie cieszą się najlepszą opinią i, zgodnie z informacjami na stronie Federalnej Komisji Handlu, tylko w 2009 roku – ze względu na nieuczciwe praktyki rozliczeniowe i niezgodne z prawdą reklamy -konsumenci zostali oszukani na 30 milionów dolarów lub więcej. (I teraz te firmy zacierają ręce, bo wprowadziły konsumentów w błąd).

Ale oddzielmy jagody i legalnie działające firmy wytwarzające produkty z acai i nie wracajmy do ogromnych roszczeń dotyczących nieuczciwych producentów. Mimo wszystko nie powinniśmy rezygnować z tych jagód (ani z uczciwych firm) tylko dlatego, że grupa oszustów upatruje tutaj sposobu, aby zdobyć Twoje ciężko zarobione pieniądze.

Acai to małe, okrągłe, fioletowe jagody, które rosną na palmach w Południowej i Środkowej Ameryce.

  • Facebook
  • Google+
  • Pinterest

Wyobraź sobie lasy deszczowe pełne drzew, na których rosną jagody. Ich smak jest bardzo unikalny, przypominający mieszankę czekolady i jagód, choć nie jest tak słodki, jak tradycyjne owoce. Niezależnie od gustu, raczej nie zechcesz jeść samych jagód. Zamiast tego zdecyduj się na przygotowanie pulpy lub użyj ich jako składnika w swoim soku, smoothie, proszku bądź wykorzystaj je w innym posiłku.

Dlaczego warto jeść jagody Acai?

Jagody są bogate w antyoksydanty, zobacz jak pomogą Tobie.

Istnieje kilka powodów, dla których eksperci żywieniowi ciągle mówią nam, aby jeść bardziej różnorodnie.

Każdy owoc i warzywo zawiera unikalną mieszankę witamin, minerałów i antyoksydantów.

Pulpa z jagód acai zawiera błonnik, witaminę A, witaminę C, żelazo oraz jest pełna antyoksydantów, w szczególności antocyjanów.

Badania wykazały, że antocyjany mogą zmniejszać ogólnoustrojowe wskaźniki zapalenia (np. C-reaktywne białka) a związki antyoksydantów są nieselektywnymi Cox-1 i Cox-2 inhibitorami (substancje w lekach takie, jak naproksen oraz ibuprofen mogą hamować działanie inhibitorów Cox-2, enzymu odpowiedzialnego za zapalenie i ból).

Zawierają zdrowe dla serca tłuszcze z acai są tak unikatowe ze względu na fakt, iż zawierają niewielką liczbę nienasyconych kwasów tłuszczowych w postaci tłuszczów omega-6 i omega-9.

Różnorodna dieta

Mimo że podczas przygotowań do konkursów wielu kulturystów i zawodników znacznie ogranicza ilość produktów spożywczych w swoich dietach, reszta z nas potrzebuje owoców i warzyw w ciągu dnia. Produkty te zawierają związki, które mogą zmniejszyć ryzyko poszczególnych chorób oraz poprawić naszą ogólną kondycję, zarówno wewnątrz organizmu, jak i na zewnątrz.

  • Facebook
  • Google+
  • Pinterest

Nieprzetworzone produkty

Przetwarzanie żywności nie jest złe i w wielu przypadkach dzięki technikom przetwarzania dostarcza się nam jedzenie łatwiejsze do dalszej obróbki a czasami nawet zdrowsze.

Jednak ważne jest, aby do swojej diety wprowadzić produkty nieprzetwarzane lub niskoprzetworzone, jak ryż, produkty rolne, quinoa, mleko, jogurt naturalny, jajka czy inne jedzenie, które jest pełne substancji odżywczych, ale nie ma niczego, czego nie chcielibyśmy mieć w swoim jedzeniu.

Naucz się gotować

Nie musisz mieć talentu niczym Bobby Flay, żeby przygotowywać pyszne i zdrowe posiłki w swoim domu.

Wszystkim czego potrzebujesz jest znajomość kilku podstawowych umiejętności, doprawiania składników oraz… chęć do nauki. Gotowanie jest sztuka i nauką równocześnie i może sprawić, że zaczniesz zupełnie inaczej postrzegać jedzenie.

Dodatkowo zaoszczędzisz trochę gotówki, jeżeli nie będziesz tak często jadać poza domem.

Jagody ACAI – Wnioski

Jagoda acai nie sprawi, że staniesz się greckim bogiem lub boginią.

Jednakże jest to bogata w antyoksydanty jagoda, która może zaspokoić Twoje dzienne zapotrzebowanie na owoce (zgodnie z Dietetycznymi wskazówkami dla Amerykan, powinniśmy jeść dwa pojemniki owoców i dwa i pół pojemnika warzyw każdego dnia).

Ale najlepszym w jagodach acai jest to, że są bezpieczne i, jak wszystkie produkty rolne, przyczyniają się do ogólnej zdrowej diety.

  • Facebook
  • Google+
  • Pinterest
Cooking. Lovely couple on the kitchen

Porady dotyczące ACAI na naszym blogu:

Jak ekstrakt z jagód ACAI pomoże Ci w odchudzaniu i spalaniu tłuszczu.

Jak nowatorski ekstrakt ACAI pomoże Tobie w walce ze zbędnymi kilogramami i drodze do idealnej sylwetki?

więcej tu:

 

Jagody ACAI Poradnik – Najważniejsze Właściwości, Opinie i Efekty
4.67 (93.33%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This