Piperyna na odchudzanie – Wszystko co musisz wiedzieć – Opinie klientów

Piperyna to składnik nadający ostry smak czarnemu pieprzowi, należącemu do rodziny pieprzowatych Piper Nigrum.

Jednak najbardziej znana jest ze swojej umiejętności spalania tkanki tłuszczowej.

 Chudniemy szybko i łatwo.

Zobacz jak moc Piperyny pomoże Tobie w walce ze zbędnymi kilogramami:

Jak schudnąć 5kg? 10kg ? Liczne badania potwierdzają, że zwiększa biodostępność korzenia kurkumy aż dwudziestokrotnie.

Ekstrakt, pozyskiwany z owoców pieprzu czarnego, ma długą historię, sięgającą aż do 100 roku p.n.e., a wzmianki o niej można znaleźć już w literaturze sanskryckiej. W Średniowieczu pieprz był powszechnie stosowaną przyprawą pomagającą ukryć słony smak peklowanego mięsa.

Była to bardzo ceniona przyprawa, której używano jako waluty. Aby uzmysłowić sobie jak ważny był czarny pieprz w czasach wczesnego imperium rzymskiego warto wiedzieć, że za okup, który umożliwił uwolnienie Rzymian z rąk Hunów, posłużyło złoto, srebro, jedwab i właśnie 3000 funtów czarnego pieprzu. Z powodu cennej wartości przypraw było jasne, że ci którzy rządzą handlem czarnego pieprzu i przypraw rządzą również światem.

Czy wiesz, że …

Wspiera przyswajanie pożywienia, które normalnie są gorzej trawione przez organizm. Skutecznie odchudza i spala tłuszcz.

Może też hamować działanie licznych enzymów, które odpowiadają za niszczenie składników odżywczych.

Tabletki z piperyną mogą również stymulować transport aminokwasów przez błony jelita, a także zapobiega usuwaniu składników odżywczych z komórek, dzięki czemu pozostają one w organizmie przez dłuższy okres czasu.

Co więcej, może zwiększyć aktywność jelit umożliwiając wprowadzenie do krwiobiegu większej ilości aktywnych składników.

Dzięki temu wspomaga skuteczne odchudzanie i przyczynia się do spalania zbędnych kilogramów.

Dzięki swoim właściwościom stymulującym, wspiera pracę trzustki podczas produkcji enzymów trawiennych, co skraca czas pasażu jelitowego.

Przynosi ona skuteczny efekt końcowy ponieważ spowalnia rozpuszczanie poszczególnych substancji pozwalając na skuteczniejsze ich działanie w naszym organizmie. Jest to główny powód dla którego prawie wszystkie tradycyjne receptury ziołowe mają w swoim składzie pieprz czarny lub cayenne. Zobacz więcej.

Dodatkowo zobacz jak poprawi Twoją pamięć.

Udowodniono, że wspiera prawidłową pracę mózgu dzięki swojej umiejętności przenikania przez barierę krew-mózg, a także wspiera w tym inne składniki odżywcze.

Prawdopodobnie odpowiada również za większy poziom beta-endorfin i serotoniny, co może pozytywnie wpływać na nasz nastrój.

Sposób w jaki pomaga innym składnikom odżywczym wspierać pracę mózgu sprawił, że jest znana jako odżywczy tonik dla mózgu. Niektóre ze składników, na które ma bezpośredni wpływ to: koenzym Q10, B6, kurkumina, aminokwasy, selen, glukoza.

Niektóre z enzymów trawiennych na które oddziałuje  to: CYPLa1, CYP1b1, CYP1b2, CYP2e1, CYP34a, wpływa także na działanie leków i suplementów.

Należy uściślić, że mówiąc o wpływie na leki, należy być świadomym zdolności piperyny do zwiększania biodostępności dzięki czemu może ona poprawiać ich działanie w odchudzaniu.

Jedno z badań przeprowadzonych przez międzynarodową instytucję zajmującą się żywieniem i toksykologią żywności (the Journal of Food and Chemical Toxicology) potwierdziło, że przyjmowana w różnych dawkach, pozytywnie wpływa na nasz nastrój i ogólne polepszenie funkcji poznawczych.

Wyciągnięto wniosek, że to niezastąpione pożywienie funkcjonalne dla naszego mózgu.

W innym badaniu przez lekarzy, opublikowanym w Planta Medica, połączono ją z kurkuminą, aby ocenić biodostępność kurkuminy u szczurów i zdrowych ludzi. Rezultaty nie pozostawiły wątpliwości. Gdy szczurom podano jedynie kurkuminę, umiarkowane stężenie surowicy zostało osiągnięte po upływie ponad 4 godzin.

Gdy do kurkuminy dodano piperynę, stężenie wzrosło po upływie 1-2 godzin. Czas maksymalnego stężenia został znacznie wydłużony podczas gdy okres połowicznego rozpadu i zaniku znacznie się skróciły. Gdy ludziom podano jedynie kurkuminę, poziom stężenia był albo niewykrywalny albo bardzo niski. Dodatek tablet poskutkował dużo większym stężeniem we krwi już po godzinie od przyjęcia. Biodostępność kurkuminy wzrosła o 2000%. (zobacz co piszą na doz)

Niezależnie czy przyjmujesz ją jako suplement, w tabletkach, czy jest ona częścią twojej codziennej diety w postaci czarnego pieprzu, jest ona wspaniałym sposobem nie tylko na przyprawienie naszego jedzenia, ale również na pobranie z niego jak najwięcej wartości odżywczych. Używaj przypraw codziennie ponieważ stanowią one prostą drogę do zdrowego żywienia.

Można ją kupić online, w sklepie lub a aptece. Większość lekarzy poleca ją jako wspomagania zbilansowanej diety.

więcej informacji o:

  1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Piperyna
  2. http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/suplementy/piperyna-wlasciwosci-i-zastosowanie_43546.html

3 thoughts on “Piperyna na odchudzanie – Wszystko co musisz wiedzieć – Opinie klientów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *