Wszystko co musisz wiedzieć o jagodach ACAI – Dawkowanie, efekty, opinie klientów

Świat, teraz jeszcze bardziej niż zwykle, dostrzega pozytywy, jakie kryją się w tak zwanym superjedzeniu: jagodach Goji, owocu Nina czy jagodach Acai.

Superjedzenie z definicji oznacza taki produkt żywnościowy, który zawiera bardzo dużo składników odżywczych, a przy tym stosunkowo niewiele kalorii. Jagody  należą do czołowych przedstawicieli superjedzenia głównie przez fakt, że są przeciwutleniaczami, oraz ze względu na swój pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie.

Jagoda ma ciemnofioletowy kolor i jest w kształcie oraz rozmiarze owocu winogrona. Rośnie ona w zbitych kiściach na szczycie palmy. Sama  zawiera 10% owocu, miazgę oraz spore nasiono, które samo w sobie nie ma żadnych właściwości odżywczych. Tak czy inaczej, zbiory tych  owoców są nieco skomplikowane, jako, że palma nie ma żadnych gałęzi, a kiście muszą być odcinane pojedynczo, aby nie zostały uszkodzone.

Biorąc pod uwagę duże zapotrzebowanie na superjedzenie, niektórzy producenci i dystrybutorzy snują oburzające pogłoski na temat cudowności ich. W ten sposób wyewoluowały one ze zwykłych owoców, jakich wiele w lasach deszczowych i stały się nieocenionym składnikiem do zdrowotnych koktajli.

Sportowcy i surferzy zachwalają ich właściwości, twierdząc, że daje im energię do działania. Jak potem udowodniły badania, Acai są korzystne zdrowotnie.

Korzyści z jedzenia jagód w postaci naturalnej, tabletkach lub ekstraktu

Smak (kup) opisuje się jako lekko winny z posmakiem czekolady. Łatwo się psują, dlatego powinny zostać zjedzone w ciągu doby. W samym sercu miazgi i skórki tkwią dobroczynne antyoksydanty, aminokwasy, witaminy, błonnik, kwasy tłuszczowe oraz minerały, czyniąc ten owoc niemal idealną dawką energetyczną.

Z początku były cenione za ich silne właściwości antyoksydacyjne. W skrócie, przeciwutleniacze są cząsteczkami, które zapobiegają utlenianiu się innych cząsteczek. Utlenianie uwalnia wolne rodniki, które mogą uszkadzać komórki naszego ciała, czyniąc nas bardziej podatnymi na choroby oraz starzenie się.

Ponieważ nasze ciała są wyeksponowane na miliardy toksyn, a w dodatku produkują całe mnóstwo wolnych rodników, jest bardzo ważne, byśmy podjęli kroki w celu chronienia się przed nimi. Dieta bogata w przeciwutleniacze, uzupełniona jagodami, to dobry pomysł na zapobieganie uszkodzeniom.

Wyjątkowo ważny przeciwutleniacz, który jest jednym ze składników, antocyjan jest doskonały dla pracy naszego serca. Dodatkowo, zapobiega on utlenianiu się cholesterolu w naszym organizmie. Niezależnie od tego, czy mamy go dużo, czy mało, proces ten zwęża nasze naczynia krwionośne. To zaś, ostatecznie, prowadzi do niebezpiecznego podwyższenia się ciśnienia krwi.

  1. W miąższu oraz skórce znajduje się błonnik, który wspomaga trawienie. Jest on również pomocny przy zaparciach oraz potrafi wzmocnić nasz układ sercowo-naczyniowy.
  2. Możemy znaleźć kwasy tłuszczowe, które swoją budową przypominają strukturę tych znajdujących się w oliwie z oliwek. Wykazano związek między nimi a zdrowym sercem i układem nerwowym.
  3. Jagody i tabletki zawierają aminokwasy, które pomagają wspierać wydajność mięśni, a także wytwarzać energię, dawać siłę i wytrzymałość.
  4. Owoce zawierają tyle samo witaminy C,są również źródłem witamin A, B1, B2, B3 oraz E. Są także bogate w wapń, magnez, cynk i miedź. Nie jest więc trudno zrozumieć, że będąc takim niesamowitym zasobem żywieniowym, są korzystne dla naszego zdrowia oraz procesu wstrzymywania starzenia.

Którego produktu z Acai powinniśmy użyć? Tabletki, Ekstrakt?

Istnieje wiele suplementów na rynku, my jednak polecamy te, które zawierają w sobie 100% tego owocu. Najlepiej wybrać organiczny proszek lub ekstrakt w formie tabletki, który liofilizuje się od razu w celu zachowania składników czynnych, oraz nie psuje się za szybko.

Podsumowując:

  • Zwiększają poziom przeciwutleniaczy, aby pomóc się nam pozbyć szkodliwych wolnych rodników.
  • Zwiększają poziom naszej energii.
  • Wspierają układ odpornościowy.
  • Pomagają utrzymać układ pokarmowy w zdrowiu.
  • Pomagają w walce z tłuszczem i nadwagą
  • Skutecznie pomagają szybko zgubić tłuszcz i wspomagają odchudzanie

One thought on “Wszystko co musisz wiedzieć o jagodach ACAI – Dawkowanie, efekty, opinie klientów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *